Paklojus veją atrodo kad sunkiausias darbas padarytas?  Toli gražu ne! Kad akis ilgai džiugintų graži, žalia pievutė, reikės įdėti nemažai pastangų  jai išlaikyti ne vienerius metus. Prižiūrėdami savo veją išvengsite daugelio rūpesčių. Štai keletas patarimų, kaip taisyklingai prižiūrėti savo klojamąją veją. 


VEJOS PJOVIMAS
Prigijusi veja pradės sparčiai augti. Savaime suprantama vasaros šiluma šį augimą tik paskatins, todėl būtina veją pjauti 1-2 kartus per savaitę. Nepatartina pjauti per vasaros karščius, nes žolė gali išdžiūti.
Vejos pjovimas nėra sudėtingas. Pjaunant reikia palikti 3-4 cm aukščio. Aišku tokio rezultato Jūs iškarto nepasieksite, bet po 4-5 pjovimų jau turėsite idealų pievutės aukštį.

VEJOS LAISTYMAS
Reikia prisiminti, kad kaip ir kiekvienam augalui, taip ir vejai reikia drėgmės. Priklausomai nuo žolės mišinio rūšies, vienos vejos yra lepesnės nei kitos. Kad veja neprarastų savo dekoratyvumo ir grožio reikia reguliariai ją laistyti. Sausą vasaros dieną, dirvožemiui išdžiūvus apie 10 cm gylio, vejos 1 kvadratinį metrą rekomenduojama laistyti 20 l vandens.

Pjovimas ir laistymas svarbūs gražios ir sveikos vejos aspektai, bet reikia nepamiršti, kad tai dar ne viskas. Kad žolė augtų vešli ir žalia, būtina ją patręšti. Rekomenduojame veją tręšti azotinėmis trąšomis po kiekvieno pjovimo, o rudenį – fosforo-kalio trąšomis.

Labai svarbu prisiminti, kad paklojus veją, po kelių metų nuo intensyvaus mindžiojimo, važinėjimo, dirbtinio laistymo, stiprių liūčių, vejos paviršius sukietės. Kad klojamoji veja liktų graži daugiau nei 10 metų, būtina veją vėdinti  1-2 kartus į metus, subadant ją 10-15 cm tarpais, apie 10 cm gylio ir 1-2,5 cm skersmens  skylėmis. Vėdinimas padidina dirvos laidumą vandeniui ir maisto medžiagoms bei pagerina dujų apykaitą.  Po to patartina užpilti smėliu ir paskirstyti jį 0,5-1 cm sluoksniu, užpildant ir padarytas skyles.  Smėlis pagerina dirvožemio laidumą. Prieš vėdinimą veją reikia nupjauti ir negausiai patręšti azotu.